„Doma v Nola“ New Orleans, aneb jak žít a prožívat atmosféru amerického jihu. A jak zlepšit náladu krajanům? #35

USA je zemí, kde si každý najde ten svůj kousek blízký svému charakteru. A to je i případ sympatické ženy, s kterou jsem si povídala v tomto díle podcastu Epimoni-ac. Julie Urbišová je novinářkou a etnoložkou žijící více než 10 let v New Orleans, Louisianě. Se svým manželem a dvěma dětmi si vytvořila druhý (vlastně už třetí) domov právě v lokalitě, která je návštěvní Mekkou nejen Američanů. O svém novém domově, píše blog Doma v Nola a sepsala také stejnojmennou knih, kde ukázala krásy a zajímavosti tohoto města a regionu i českým čtenářům. Louisiana, se svým osobitým New Orleans, tvoří totiž mozaiku mnoha kultur a co mnozí, včetně mě nevěděli, že určitou stopu tu údajně zanechali i naši předci. A aby toho nebylo málo, začlenila do svého blogu podcast, ve kterém přibližuje životy krajanů ve světě.

Julie nezapře svou profesi a velmi pohodovým způsobem přibližuje, proč se dostala zrovna do NOLA, jak se říká New Orleans v Louisaně. Jakou roli hrála při výběru její profese právě její milované, rodné Hlučínsko? Co se můžeme specificky od obyvatelů New Orleans naučit a oni naopak od nás?

Udělejte si kávu, čaj, zapněte handsfree a užijte si příjemný poslech.

Líbí se vám tyto rozhovory? Sdílejte mezi přáteli a napište vaše recenze (doufejme pozitivní :-))na Apple podcast, Google podcast, Spotify, Stitcher , iHeart Radio atd.

Napište mi. Komentujte na Facebook Linkedin Instagram Twitter

Užitečné a zajímavé odkazy:
Honorární Konzulát České Republiky New Orleans
Webové stránky a podcast Julie Urbišové – Doma v Nola
Kniha Julie Urbišové Doma v Nola
Libuse and Kolin, Louisiana

Michelle Obama – Můj příběh
Monika Zgustová – Oblečené k tanci na sněhu

Hudební skupina Zrní
Hudebni skupina Priessnitz

Chcete začít ten svůj podcast? Zkuste podcastový hosting Buzzsprout, který používám já se slevou. Ne protože je levnější, než jsou ostatní, ale protože ta pomoc od expertů je prostě ojedinělá. A když jsem to právě s jejich pomocí zvádla já, zvládnou to všichni. 🙂

Kromě podcastů mám ráda audioknihy a na Audible je naprosto skvělý výběr. Na naší Audiotéce také, ale ta nenabízí dvě knihy zdarma ve zkušebním období. Tak to zkuste a uvidíte, jestli je Audible to, co si představujete.

Líbí se Vám Epimoni-ac? Ocením jakoukoliv finanční pomoc s produkcí podcastu. Můžete mi například koupit kávu 🙂

en_GB