Krajíc od krajanů

Dokonalý bochník České školy Madrid / krajic.od.krajanu@gmail.com

Chleba

Z karantény i v karanténě může vzejít něco dobrého. Třeba kvásek. O tom jsem se v České škole Madrid přesvědčili, když nás přísný zákaz vycházení donutil hledat nové způsoby, jak strávit čas doma spolu a hezky. Vrhli jsme se totiž na pečení chleba.

Poctivý český chleba je pro spoustu krajanů srdeční záležitost, a právě čerstvý křupavý bochník, co nám v cizině často chybí nejvíce. V České škole Madrid jsme se rozhodli přijmout současnou situaci jako výzvu ke kreativitě: vyhlásili jsme pátrání po perfektním bochníku! A dorazila nám spoustu receptů nejen na chleba, ale i na housky, rohlíky, pletýnky a další dobroty, které provoní kuchyň, zabaví ruce a potěší mlsné jazyky. A také našim dětským i dospělým studentům jdou s plným břichem pravidelné online hodiny lépe.

Našimi recepty, které postupně zveřejňujeme v češtině i ve španělštině, se nechali inspirovat další a další domácí pekaři, až se nám nakonec sešli nejen recepty z Madridu, ale také z Řecka, Ibizy, Chile i z Čech. Necháte se také zlákat k pečení? Vyberte si z našich osvědčených receptů, kterých navíc neustále přibývá. Nebo máte naopak rodinný recept, na který nedáte dopustit? Podělte se o něj s námi. Nakonec je totiž dokonalý každý bochník, na který zaděláváme rádi.

Více o našem pečení najdete zde:
ceskaskolamadrid.es/cs/peceme/

Za tým České školy Madrid

Kristina Hamplová

Česká škola Madrid
Facebook/Instagram: @ceskaskolamadrid

Napište mi a komentujte na Facebook Linkedin Instagram Twitter

Žijete nebo jste žili v zahraničí? Chcete se krátce podělit o své zkušenosti? Nahrajte 5minutovou zprávu týkající se administrativních záležitostí, tipů na krajanské komunity, tipy pro budoucí rodiče v zahraničí, školy. Prostě cokoliv, co může ostatním pomoci a nebo jen ukázat, jak se žije jinde. Nahrajte zprávu zde

Máte-li nápad a chcete zkusit svůj podcast, určitě využijte podcastový hosting Buzzsprout. Řekněme, že veškeré služby, které nabízí jsou skutečně špičkové a hlavně uživatelsky jednoduché. A máte-li dotaz či problém, odpoví vám takřka do hodiny. Nedám na ně dopustit. 🙂

Líbí se Vám podcast, ocením vaše hodnocení a recenze:
Podchaser
Audiolibrix
České podcasty

Leave a Reply

en_GB